Yükleniyor...
 • Thumbnail
 • Thumbnail
 • Thumbnail

FATİH FUTBOL OKULU VEFA SPOR KULÜBÜ 

FATİH Vefa Spor Kulübü Futbol Okulu çalışmalarımız devam ediyor.

Çocuğunuzun enerjisini en doğru şekilde kullanabilmesi, sosyalleşmesi, takım çalışmasını öğrenmesi ve spor hayatına küçük yaşlarda başlaması ve lisanslı futbolcu olma fırsatı için geç kalmayın.

 Futbol Okulu Kurslarımızda:

 • Futbol Okulu Antrenmanlarımız gruplar halinde çalışmalar yapmaktadır.
 • Futbol Okulu Grupları yaşlara göre ayarlanmıştır.
 • Antrenmanlarımız Tecrübeli, lisanslı ve daha önceden futbol geçmişi olan eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır.
 • Spor Biliminden faydalanarak futbolda yetenekli bireylerin tespit edilip geliştirilmesi sağlanmaktayız.
 • Yıl içerisinde şehir içi ve dışında düzenlenecek kamp ve turnuva şansları
 • Vefa Spor Kulübünde lisanslı futbolcu olma şansı
 • Gelecek yıllarda Vefa alt yapısında forma giyme şansı
 • Gelecek yıllarda başka futbol takımlarına transfer olma şansı

 

Fatih Futbol Okullarımızda:

 • Mimar Sinan Stadında Hafta içi 2 gün, Çarşamba Çukurbostan Parkında hafta sonu 2 gün futbol eğitimi vermekteyiz.
 • Çocukların erken yaşlarda futbolla tanışmalarını sağlamak
 • Çocukların sistemli ve disiplinli çalışmalar sonucunda futbol eğitimi almalarına sağlamak
 • Sosyal yaşamda kendi kendilerine yetebilen, yeni arkadaşlar edinip sosyalleşmesini sağlamak 
 • Futbol liglerinde oynayacak düzeyde çalışmalarda en yüksek kalitede futbol eğitimi vermek, çocuklara teknik ve sosyal alanda temsili yetenekleri kazandırmak amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

“VEFA SPOR KULUBÜ” bünyesinde hizmet verdiğimiz futbol okulumuzda gençler hem ruhlarını hem de bedenlerini yenileyecek.

Fatih Futbol Okulu Antrenmanları ile Çocukların fiziksel gelişimini desteklerken eğlenmelerine yardımcı olan Vefa futbol okulu, verdiği eğitim sayesinde çocuklarımız bir hobi edindiriyor ve bu hobinin ileride profesyonel bir branşa dönüşmesini bile sağlayabiliyor.

Federasyon ve Üniversite bazında eğitim almış hocalarımızla beraber her bir çocuğa hassasiyet ile yaklaşıyor, 1908’den bu güne ülkeye binlerce sporcu kazandırmış kulübümüz futbol denince akla gelen adreslerden ilk başlardadır. Çocuklara verdiğimiz psikolojik destek sayesinde onların öz güvenli, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı birer birey olmalarını sağlıyoruz.

Fatih Futbol Okulu Antrenmanları ile Sunduğumuz destek ve bilgi ile futbol eğitiminin standartlarını yükseltiyor ve profesyonel kulüplere transfer yollarını çok rahat bir şekilde açıyoruz. Futbol konusunda uzman olan eğitimcilerimiz ile çocukların sorumluluk sahibi, takım ruhunu anlayan birer birey olmalarını sağlıyoruz.

Fatih Futbol Okulu Vefa spor futbol kursu sonrasında çocuklarımıza filiz lisans çıkarıp futbolcu olması üzerinden ilerlemelerini sağlıyoruz. Birçok artısı bulunan futbol okulumuzda, çocukların güven içerisinde, ideal bir ortamda futbol oynamalarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra eğitim verdiğimiz alanların, belirli kriterleri taşımasına özen gösteriyoruz. Fatih Mimar Sinan Stadı ve Çukurbostan sahalarında hizmet verdiğimiz süreç içerisinde çocukların zemine uygun olan ayakkabıları ve tekmelikleri kullanmalarını talep ediyor ve hassasiyetle takip ediyoruz.

 

Futbol Eğitimine Tam Destek

Fatih Futbol Okulu Vefa spor kulübü ülke futbolunun gelişmesi ve ilerlemesi için verdiğimiz destekte hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Futbol okulu kapsamında sunduğumuz hizmetler dahilinde, çocukları hoşgörü, şefkat ve sevgi ile eğitiyoruz. Alanında uzman olan antrenörlerimiz sayesinde geniş kapsamlı olarak sunduğumuz futbol eğitiminde karşılıklı saygıyı ve vefa odak noktamıza koyarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizi gelişim özelliklerine göre gruplandırma yaparak onların yaş gruplarına uygun olarak eğitim almalarını sağlıyoruz ve erken yaşta lisanslı futbolcu olmalarını sağladıktan sonra kulüp alt yapısında görev almalarını, ilerleyen dönemlerde şampiyonalarda kendilerini gösterme şansı sağlıyoruz.

Yaygın bir spor olan futbolun okul eğitimleriyle bir arada yürütülmesini sağlıyor ve buna karşı olan tabuları yıkıyoruz. Eğitim saatlerimizi okullara uygun olarak belirleyerek öğrencilerin hem okula devam etmelerini hem de futbol alanında eğitim almalarını sağlıyoruz.

Hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da hem kazanmak hem de kaybetmek vardır. Öğrencilerine bunu en iyi şekilde aşılayan kulübümüz, önemli olanın kazanmak olmadığını ve rakibe saygıyı öğrencilerimize empoze ediyoruz.

 

Futbol okullarımızda üst düzey eğitim

Fatih Futbol Okulları kapsamında öğrencilerimize eğlenebilecekleri bir ortam sunuyoruz. Eğitimli antrenörlerimiz sayesinde dostane bir ortam içerisinde eğlenen öğrencilerimizin saha etrafında bulunan diğer insanlardan etkilenmemesi için de gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Aileler tarafından bile antreman esnasında komut almalarını engelliyor, Etraftan baskıya maruz kalmamalarını sağladığımız gibi öğrencilerimiz, kendilerini tam olarak ifade etmelerini sağlıyoruz. Bu nedenle çocuklarımız kendi sorunlarını kendilerinin çözmesini sağlıyor, hayatı boyunca zorluklarla karşılaştığında ebeveynin yardımına muhtaç olmadığını ve kendi ayaklarının üzerinde durabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. 

Kuruluşumuzda öğrenciye duygusal veya fiziksel şiddet içeren hiçbir davranışta bulunulamaz. Küfür, argo kelimeye dair hiç bir şey olmaması en hassas noktamız. Çocukların hakarete maruz kalması, hem spordan uzaklaşmalarına neden olacak hem de duygusal olarak çöküntü yaşamalarına neden olabilir. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek adına hem kulübümüzde görev alan personellerimiz bu konuda hassas davranıyor hem de saha kenarında oturan ebeveynleri mutlak suretle uyarıyoruz.

 

FUTBOL ALT YAPIMIZ

Bu sene alt yaş gruplarında U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17, ve U18 gruplarıyla boy gösterecek kulübümüz bu liglerde oynayacak olan oyuncuları kendi bünyesinde yetiştirmeye önem gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle U12-U14-U16 ve U18 liglerinde boy gösteren takımlarımız, U16 ve U18 takımlarında namağlup şampiyonluklar kazanıp diğer yaş kategorilerinde de başarılar elde etmiştir. 

Şu an da kulüp alt yapısında bir birinden eğitimli antrenörler bulunduran kulübümüzün, dikkat ettiği başlıca hususlarından bir tanesi de, kulüp alt yapısına transfer olarak oyuncu eklemek değil, alt yapıya futbol okullarımızdan oyuncular entegre etmektir.

Futbol okullarımızda da aynı şekilde eğitmenlerimiz bu alanda üniversite ve federasyon tarafından eğitimini almış, profesyonel seviye de oyuncu yetiştirebilecek kapasite ve donanıma sahipleridir.

Eğitmenlerimiz futbolun yanında çocuklarımızın sosyal ve okul eğitimi bazında da kendilerine yol gösteriyor, sosyal hayatlarında ki sorunları arkadaşça bir şekilde profesyonelliği temel alarak çözme eylemi gerçekleştiriyor.

Dönem içerisinde öğrencilerimize siyasi veya dini içerikleri OLMAYAN kitaplar dağıtılıyor, okuma alışkanlığı elde edilebilmesi için çalışmalar yapılıyor.

Eğitim alanında dersleriyle ilgileniliyor ve ders notlarından okulda ki devamsızlıklarına kadar hassasiyetle takip ediyoruz. Karne dönemlerinde başarılı gelen karneleri ödüllendiriyor, nadiren de olsa başarısız belgelerle gelen öğrencilerimize profesyonel bir eğitim anlaşıyla yaklaşıp, yanlışlarını kendilerine göstererek sosyal hayatlarında da başarılı bir birey olmaları için çaba sarf ediyoruz.

Alt yapımızda ve futbol okullarımız da oynayan her bir sporcu bizim için bir fidan gözüyle bakılıyor, yetiştirilmesinde örf ve adetlerimizin dışına çıkılmadan yetiştirilmesini sebep oluyoruz.

Alt yapımızın temel taşı olan futbol okulumuz Vefa Spor Kulübü’nün göz bebeği olarak adlandırılabilir. Orada eğitim alan ve alt yapımıza katılan veya katılmadan usulüyle başka takımlara giden her sporcu bizim için çok ama çok değerlidir.

Futbol okulumuzun temel amacı çocuklarımızı sporla tanıştırmak, lisanslı birer futbolcu olmalarını sağlamak, kötü alışkanlıklardan ve kötü çevrelerden korumak, sporcu birer birey olmalarının yanında eğitim hayatlarında başarılı olmalarını sağlamaktır.

Futbol alt yapı koordinatörümüz Fırat Umut Hacıyusufoğlu’nun yanında birden fazla alt yapı antrenörüde görev almaktadır.

 

Tarihçemizden kısa kısa alıntılar:

Vefa ya da tam adıyla Vefa Spor Kulübü, 1908'de İstanbul'un Vefa semti merkezli olarak kurulan bir spor kulübüdür.

İkinci Meşrutiyet'in ilanından hemen sonra İstanbul'da üç kulüp ortaya çıkmıştı. Birincisi Vefa semtinde Zeki Baban tarafından kurulan Vefa Mürbi-i Beden, ikincisi Vefa İdadisinde Saim Turgut Aktansel tarafından kurulan Vefa ve üçüncüsü Mebuszâde Hamid, Tevfik Kut ve Kemal Şirvan tarafından kurulan Mukavvi-i Beden adını taşıyordu. Ayrıca Edirnekapı yöresinde de Sudi Cavit, Dokuz Hayri Rasim ve Arif Beyler tarafından kurulan Edirnekapı Futbol Kulübü vardı. Bu kulüpleri kuranların tümü Vefa İdadisi öğrencisiydiler. Saim Turgut'un aracılığıyla bu kulüpler birleşip Vefa Terbiye-i Bedeniyye Kulübünü oluşturdular. Yeşil ve beyaz renkleri benimseyen kulüp kısa zamanda büyük varlık göstermiş ve İstanbul'un belli başlı kulüplerinden biri halini almıştır.

Vefa İdadisi gençliğini spora yönlendirmek, böylece bedenen ve ahlâken sağlıklı nesiller olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla kurulan Vefa Terbiye-i Bedeniyye Kulübünün tarihçesini, kulübün 1 numaralı kurucusu Saim Turgut Aktansel, Aylık Ansiklopedi'nin 2. cilt 15. sayısında özetle şöyle anlatmıştır:

Vefa İdman Yurdu olarak resmen kurulmasına doğru müteşebbislerin bir araya gelişi ve ilk hareketler 1908 yılında Vefa'da başlamıştır. Bir yurt kurma teşebbüsü ve bu gaye etrafında çalışmalar okul içinde evvela bir sınıfın şubesinde doğmuş, sonra ikinci bir şubeye de geçmiş ve bir zaman sonra da bütün okula yayılmıştır. Vefa Yurdu Nizamnamesi daha mükemmel bir şekilde 1910 yılında yapıldı. Yurdun ilk forması yollu yeşil-beyazdı, rozeti de aynı renklerde idi. Vefa Lisesi Müdürü, öğretmen ve öğrencileri tarafından himaye gören kulüp daha da güçlendi.

Vefa, futbolun yanı sıra atletizm, izcilik, çim okeyi, kürek, basketbol, voleybol gibi sporun farklı alanlarında da faaliyet gösterdi. 1908 yılından itibaren idadi müdürünün ve hocalarının çabalarıyla ayrıca Vefalı ve Fatihli sporseverlerin desteği ile günden güne daha geniş bir kitleye ulaşır oldu.

Profesyonel ligin kurulduğu 1959 yılından itibaren 2. Lige düştüğü 1973-74 sezonu dahil olmak üzere 1.Lig’de 14 sezon boyunca mücadele etti. 14 sezon boyunca oynadığı 422 maçta 110 galibiyet, 143 beraberlik ve 169 mağlubiyet aldı. Şimdiye kadar 66 farklı takımın mücadele ettiği Süper Lig’in tüm zamanlar puan durumuna göre 30. sırada yer almaktadır.

Vefa, iç saha maçlarını İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Vefa semtinde bulunan Vefa Stadyumu'nda oynamaktadır. Vefa Stadyumu'nu ilk olarak 1945-46 sezonunda kullanmaya başlayan Vefa, kuruluşunun ilk yıllarında rakiplerini Union Club Sahası, Taksim Stadyumu ve Şeref Stadyumu'nda ağırlardı. Vefa, 2016 yılının sonunda Namık Sevik Stadyumu'nda maçlarını oynamaya başlamış olup 2018-19 sezonu itibarıyla Şenlikköy Stadyumu'na taşınmıştır. Yeşil-beyazlılar antrenmanlarını Fatih Belediyesi Mimar Sinan Stadyumu'nda yapmaktadır.

Vefaspor (basketbol takımı), 2021-22 sezonunda Türkiye Basketbol 2. Ligi'ne katılma kararı almıştır.

Vefaspor (kadın voleybol takımı), 2021-22 sezonunda Türkiye Kadınlar Bölgesel Voleybol Ligi'ne katılma kararı almıştır.

Yorum Ekle
Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız...

Futbol Okulları

Tümünü Göster
Yukarı